0
02128428905

آموزش ساخت موقعیت مکانی جعلی (Fake GPS) در اندروید

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیز و کاربران محترم اولتراسیکوریتی

در این پست قصد دارم تا شما را نحوه پیاده سازی GPS Spoofing برروی گوشی های اندرویدی آشنا کنم. قبل از آغاز کار بیایید تا بررسی کنیم که اصلا GPS Spoofing چگونه عمل می کند ؟!

در فروشگاه های مختلف ( مثل بازار و Google Play ) دارای اپ زیادی برای انجام این کار می باشند. تمامی این برنامه ها ظاهری متفاوت دارند اما عملکردی تقریبا یکسان دارند. برای انجام GPS Spoofing برروی دستگاه های اندرویدی تنها یک راه وجود دارد. ( به این شرط که گوشی شما روت نشده باشد) آن هم استفاده از Mock Location API می باشد. این API در قسمت Developer Tools در تنظیمات گوشی شما می باشد که برای استفاده از این برنامه ها باید آنها را فعال کنید. خب حالا شاید از خودتون بپرسید که با فعال کردن این گزینه چه چیزی باعث میشه تا این نرم افزار ها بتوانند GPS Spoofing را پیاده سازی کنند ؟! اگر بخواهم به طور خلاصه توضیح بدم این API ، پنج پارامتر برای تعیین مقعیت مکانی شما دریافت می کند:

  1. طول جغرافیایی
  2. عرض جغرافیایی
  3. سرعت
  4. دقت
  5. ارتفاع

بسیاری از اپ های موجود با تغییر پارامتر های بالا GPS Spoofing را انجام می دهند. یکی از اپ هایی که می تونید با استفاده از آن این عملیات را انجام دهید اپ Fake GPS می باشد که می توانید آن را از Play Store دانلود نمایید.

پس از دانلود آن اگر وارد برنامه شوید با صفحه ای مانند عکس زیر روبرو خواهید شد.

سپس باید مکان مورد نظرتون رو انتخاب کنید برای این منظور نقطه ی آبی را برروی مکان مورد نظر خود قرار دهید.

حال برروی علامت Play در پایین سمت راست کلیک می کنیم تا فرآیند GPS Spoofing آغاز شود.

اگر وارد Google map شویم لوکیشن ما را مکانی که ما تعیین کردیم نمایش خواهد داد.

همانطور که مشاهده کردید توانستیم به سادگی فرآیند GPS Spoofing را پیاده سازی کنیم. حال شاید از خودتون بپرسید که چطور برخی از نرم افزار ها مانند pokemon go متوجه می شوند که لوکیشن ما لوکیشن واقعی خودمان نیست !؟ برای پاسخ به این سوال باید برگردیم به نحوه کار کردن GPS. اگر GPS گوشی شما روشن باشد و در یک مکان ایستاده باشید به طور مداوم طول و عرض جغرافیایی و پارامتر های دیگر نیز تغییر خواهند کرد آن هم به دلیل است که GPS گوشی شما مدام سعی می کند تا لوکیشن شما را بدست آورد برای درک بهتر این موضوع به گیف زیر نگاهی داشته باشید.

گیف بالا نمایش دهنده پارامتر هایی است که GPS زمانی که شما ایستاده اید نمایش می دهد. حال اگر در حین حرکت باشید این پارامتر ها به صورت زیر تغییر خواهند کرد.

همانطور که مشاهده کردید پارامتر ها به طور مداوم در حال تغییرند اما اگر بخواهیم پس از GPS Spoofing این پارامتر ها را بررسی کنیم متوجه می شویم که تمامی پارامتر ها ثابت خواهند بود و تغییر نخواهند کرد.

حال اگر با استفاده از GPS Spoofing بخواهیم حرکت کردن را شبیه سازی کنیم می توانید مشاهده کنید که پارامتر ها تغییر جزئیی خواهند کرد.

 

برای همین منظور است که GPS Spoofing برای برخی از اپ ها قابل تشخیص می باشد.

 

امیدوارم که از این آموزش هم لذت کافی را برده باشید =)

امتیاز شما به این مطلب (1 تا 5)
در حال ارسال
نظرات کاربر
3.75 (4 آرا)
عنوان دانلود : دانلود برنامه Fake Gps
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *